گلهای عید پاک – جشن تولد دوباره و بهار

از انواع خاصی از گلها برای جشن عید پاک ، مقدس ترین روزهای تقویم مسیحی استفاده می شود. معمولاً از آنها به عنوان گلهای عید پاک یاد می شود. این گلها رنگارنگ هستند و نمادی از تولد دوباره و رستاخیز هستند. آنها یادآورهای کامل عید پاک و فصل بهار آینده هستند. گل های رایج که برای عید پاک استفاده می شود شامل سوسن ، سنبل ، آزالیا ، لاله ، گل نرگس و گل نرگس است.

نیلوفرهای سفید محبوب ترین و سنتی ترین گلهای عید پاک هستند و معمولاً از آنها برای تزئین کلیساها در حدود فصل عید پاک استفاده می شود. این گلها از ژاپن منشا گرفته اند و آمریکایی ها از دهه 1940 شروع به پرورش آنها کردند. نیلوفرهای سفید به عنوان نمادی از تجدید و خلوص مرتبط با عید پاک و همچنین قیام مسیح سه روز پس از مرگ او شناخته شده است. گفته می شود که گلبرگ های گل میخک هندی گل سوسن به گونه ای شکل گرفته اند که نشان دهنده شیپور خداوند است که خواستار بازگشت عیسی است. لازم به ذکر است که رشد سوسن سفید در گلخانه ها برای فصل عید پاک مجبور است ، زیرا بسیار رایج است که در آن زمان استفاده از این گل ها انجام می شود.

سنبل گلهایی است که به طور معمول برای دسته گل و چیدمان عید پاک استفاده می شود. آنها در انواع رنگهای پاستلی وجود دارند که برای عید پاک بسیار مناسب هستند ، از جمله صورتی ، بنفش و آبی. آنها همچنین به رنگ سفید عرضه می شوند. قد این گلها به طور متوسط ​​هشت تا دوازده اینچ است.

در شام عید پاک ، آزالیا به عنوان هدیه میزبان به طور عادی اهدا می شود. آنها تقریباً در فصل عید پاک به طور طبیعی شکوفا می شوند و در بسیاری از رنگ های زیبا از جمله صورتی ، سفید ، نارنجی و قرمز وجود دارند. آزالیا به عنوان نمادهای قیام مجدد مسیح و همچنین جوان سازی و آرزوهای خوب دیده می شود.

گل لاله از دیگر گلهای رایج عید پاک است. این گلهای زیبا نمادی از تولد دوباره بهار و عشق کامل است. گل لاله قسمت های محبوب گل آرایی عید پاک است و بیش از 150 گونه دارد. آنها همچنین در طیف گسترده ای از رنگ ها ارائه می شوند.

گل نرگس گلهای عید پاک زرد روشن است که به شکل شیپور است. آنها نمادی از تولد دوباره ، زندگی ابدی و دوستی هستند. در مورد نرگس ها ، تصور می شود که گل های جدید از پیازهایی که به نظر می رسد مرده اند ، متولد می شوند ، بنابراین گل ها نمونه هایی از تولد دوباره هستند. بعلاوه ، یک افسانه حاکی از آن است که گل نرگس اولین بار در هنگام قیام مسیح شکوفا شد. گل نرگس گلهای اصلی عید پاک است که برای تزئینات عید پاک در انگلستان استفاده می شود.